Pohodlné a odolné

- Apr 09, 2019-

Konopné oblečenie má tiež množstvo výhod pre nositeľa. Konopná tkanina má mäkký pocit a odoláva rozsiahlemu opotrebeniu vďaka dlhej, silnej vláknitej štruktúre konopy, ktorá dodáva trvanlivosť.

Konopné oblečenie je tak trvanlivé, že má tendenciu trvať dlhú dobu, čo ho robí vhodným pre klasické a univerzálne štýly (ako košele, vesty a džínsy) vhodné na dlhé roky nosenia. Konopná tkanina sa dobre opiera o opakované umývanie, časom rastie mäkšie a pohodlnejšie.

Okrem toho, že materiál je silný, je odolný voči plesniam, plesniam a mikróbom, čo ho robí takmer nezničiteľným pri bežnom používaní. Konopné oblečenie je tiež veľmi priedušné a má vynikajúce izolačné vlastnosti, udržuje nositeľa v teple chladnejšie počasie a chladné v lete. Tí, ktorí trávia dlhé hodiny vonku, ocenia, že konopná tkanina je odolná voči UV žiareniu.

Kvôli prírodným technikám spracovania je konopné oblečenie ideálne pre ľudí s chemickou citlivosťou. Prirodzená farba konope ľahko akceptuje trvalo udržateľné farbivá a môže byť tiež bielená bez drsných chemikálií.

Samozrejme, nič netrvá večne. Keď už nie je odev na konope nositeľný, môže sa úplne biologicky odbúrať, čo vedie k minimálnej ekologickej stope počas celého života každého odevu.